Lt. Governors

 

We are proud of our leadership in the CALIFORNIA-NEVADA-HAWAII District and appreciate the time and talent these men and women devote to serving children and their communities.
  • Sandi Genser-Maack
    DIVISION 2 LT. GOVERNOR

    Name: Sandi Genser-Maack [Contact]
    Home club: Richmond
  • Bruce Hinckley
    DIVISION 3 LT. GOVERNOR

    Name: Bruce Hinckley [Contact]
    Home club: Glendale
  • Charles Kalil
    DIVISION 4 LT. GOVERNOR

    Name: Charles Kalil [Contact]
    Home club: Greater Garden Grove
  • Dan Germain
    DIVISION 7 LT. GOVERNOR

    Name: Dan Germain [Contact]
    Home club: East Sacramento
  • Ryan Grant
    DIVISION 8 LT. GOVERNOR

    Name: Ryan Grant [Contact]
    Home club: Napa
  • Mario Manzano
    DIVISION 10 LT. GOVERNOR

    Name: Mario Manzano [Contact]
    Home club: Rosemead
  • Richard Wayne
    DIVISION 5 LT. GOVERNOR

    Name: Richard Wayne [Contact]
    Home club: Fresno
Our Lieutenant Governors are an integral part of the success of our district:
Division 02 Sandi Genser-Maack Richmond
Division 03 Bruce C Hinckley Glendale
Division 04 Charles Kalil Greater Garden Grove
Division 05 Richard Wayne Fresno
Division 06 Armen Kevorkian Corona
Division 07 Dan Germain East Sacramento
Division 08 Ryan Grant Napa
Division 10 Mario Manzano Rosemead
Division 11 Mrs Vicky S Mitrovich Chula Vista
Division 12 Elise Balgley Fremont
Division 13 Manuel Campos Long Beach
Division 14 Daniel E Dusina Oroville
Division 15 T J Vastine Upland-Foothill
Division 16 Jesus R Ochoa San Fernando
Division 18 Carole Farris Hanford
Division 19 Laurence Martin El Segundo
Division 20 Jim Pell North Coast
Division 21 Lonnie Folsom Tierrasanta, San Diego
Division 22 Audrey A Kagawa East Hawaii
Division 23 Al Stilley Reno, Sunrisers
Division 24 Albert Almodova Atascadero
Division 26 Angel Luevano Delta (The), Antioch
Division 27 Donald P Kendrick Stockton
Division 28 Reva N Braun Pahrump Valley
Division 29 Richard Bennett Greater Pismo Beach
Division 30 Richard W Hardy Placentia
Division 31 Bruce Chase Fletcher Hills, El Cajon
Division 32 Richard M Fuller Windsor
Division 33 John J Sullivan Westchester, Bakersfield
Division 34 Thomas B Farley Bayshore Community, East Palo Alto
Division 35 Rona T Lunde Glendora Kiwaniannes
Division 36 Carole Coley Redlands Morning
Division 37 Lori Jean Butler Sunrise Vista
Division 38 Mark Marshall, Dr Lancaster
Division 39 Chip Thompson Red Bluff
Division 41 Joel Carlson Newport Beach-Corona Del Mar
Division 42 Kathi L Van Etten Simi Valley
Division 43 Dr Valarie Brown-Klingelhoefer Marina
Division 44 Laird Smith Auburn
Division 45 Mary Geisler Sierra Nevada
Division 46 Albert D Smith Riverbank
Division 47 Carmen Aleman Gastelum Brawley